Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.
Uyarı
  • RokSprocket needs the RokCommon Library and Plug-in installed and enabled. The RokCommon System Plug-in needs to be before the RokSprocket System Plug-in in the Plug-in Manager

Botoks Enjeksiyonları


botoks enjeksiyonlariClostridium botulinum isimli bir bakterinin oluşturduğu botulinum nörotoksini insanlarda tedavi amaçlı kullanılan ilk mikrobiyal proteindir ve ilk kez 1980 yılında kullanılmıştır. Kozmetik kullanım için 2002’de aşırı terleme için 2004’te onay almıştır.

Kasın kasılmasını sağlayan sinir bağlanma noktasına yapışır, iletiyi sağlayan bir maddenin salınımını engelleyerek kasılmayı önler. Kaslar 3-6 ay sonra yeniden işlev kazanırlar. Dermatolojide el, ayak, koltuk altı terlemelerinde ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanmaktadır. Pratik ve çabuk bir işlemdir, etkisi 1-14 gün içinde başlar. 4-6 ay sonra uygulamayı tekrarlamak gerekir.

Aşırı terleme tedavisi öncesi ter testi ile alan belirlenir. Lokal anestezik krem sürülmesi ağrıyı engellemek için yeterlidir. Uygun dozda botoks uygulamaları hastada yaklaşık 6-8 ay kuruluk sağlar.