• 4443777
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


peeling

Kimyasal maddelerin deriye uygulanması ile derinin yüzeysel tabakalarının soyulmasıdır.

Yüzeysel ve derin sivilcelerde, sivilce izlerinde, lekelerde, güneşe bağlı yaşlanma belirtilerinde, ince kırışıklıklarda, gözeneklerde uygulanır. Olumlu sonuç için birden fazla uygulama gerekir.

Alfa hidroksi asit, glikolik asit, laktik asit, bikarboksilik asit, malik asit, sitrik asit, betahidroksi asit (salisilik asit), triklorasetik asit, alfa keto asitler (pruvik asit), retinoik asit ve rezorsinol peeling işleminde kullanılabilir. Bunun dışında Jessner Solusyonu adı verilen salisilik asit, laktik asit, etanol ve resorsinolden oluşan karışımlar da kullanılabilmektedir. Fenol ise derin peeling amacıyla kullanılan bir maddedir.

Uygulama öncesinde yüz temizlenir. Peeling uygulanır ve belirli süre beklendikten sonra nörtalizan solusyon ile silinir.

İşlem bitiminde soğuk kompresler, hafif nemlendiriciler ve güneş koruyucu uygulanır. Şiddetle kurulama ve sürtme hareketleri önerilmez. Peeling sonrasında çok hafif şişlik, kızarıklık ve pullanma olabilir, bu durum 1-3 gün sürebilir. Bu süre içinde güneşten korunma özellikle önem taşır.


Dermokozmetik Uygulamalar

  Prof. Dr. Sibel Alper

VKV Amerikan Hastanesi Dermatoloji Kliniği, Nişantaşı - İSTANBUL

  444 3 777   |     info@sibelalper.com.tr

Copyright © 2018 Prof. Dr. Sibel Alper. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez.
Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.
Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır.