Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.
Uyarı
  • RokSprocket needs the RokCommon Library and Plug-in installed and enabled. The RokCommon System Plug-in needs to be before the RokSprocket System Plug-in in the Plug-in Manager

PRP (Platelet Rich Plasma) Enjeksiyonu


pepDerini yaşlanmasını yavaşlatmak amacıyla kullanılan kozmetik uygulamadır. Rejüvenasyon yanısıra saç dökülmesinde de etkili olmaktadır.

Kişinin işlemden geçirilmiş kendi plazmasının kendine enjekte edilmesi esasına dayanır. Enjeksiyonlar büyüme faktörleri yoluyla kök hücrelerin stimile edilmesine yol açar. Özellikle yüz ve boyuna uygulanmaktadır.

Yaşlanma etkilerini giderilmesi ve güneş hasarı bulunan deriye uygulanması yanısıra yara iyileşmesi, tendon hasarı gibi bazı ortopedik sorunlarda da yayarlı olduğu gösterilmiştir.

Uygulamada hastanın kendi venöz kanı alınmakta, santrifüje edilmekte, plazma iğne ile deriye, birden fazla yere, enjekte edilmektedir. Öncesinde lokal anestezik uygulanmaktadır.Yaşlanma etkilerini giderilmesi, güneş nedeniyle yıpranmış deri ve saç dökülmelerinde yardımcı bir yöntemdir. Ancak uygulanmadan önce kişi mutlaka bir dermetolog tarafından değerlendirilmeli tedavini uygunluğu saptanmalıdır. Uygulama steril koşullarda deneyimli bir dermatolog tarafından yapılmalıdır.