• 4443777
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


pepDerini yaşlanmasını yavaşlatmak amacıyla kullanılan kozmetik uygulamadır. Rejüvenasyon yanısıra saç dökülmesinde de etkili olmaktadır.

Kişinin işlemden geçirilmiş kendi plazmasının kendine enjekte edilmesi esasına dayanır. Enjeksiyonlar büyüme faktörleri yoluyla kök hücrelerin stimile edilmesine yol açar. Özellikle yüz ve boyuna uygulanmaktadır.

Yaşlanma etkilerini giderilmesi ve güneş hasarı bulunan deriye uygulanması yanısıra yara iyileşmesi, tendon hasarı gibi bazı ortopedik sorunlarda da yayarlı olduğu gösterilmiştir.

Uygulamada hastanın kendi venöz kanı alınmakta, santrifüje edilmekte, plazma iğne ile deriye, birden fazla yere, enjekte edilmektedir. Öncesinde lokal anestezik uygulanmaktadır.Yaşlanma etkilerini giderilmesi, güneş nedeniyle yıpranmış deri ve saç dökülmelerinde yardımcı bir yöntemdir. Ancak uygulanmadan önce kişi mutlaka bir dermetolog tarafından değerlendirilmeli tedavini uygunluğu saptanmalıdır. Uygulama steril koşullarda deneyimli bir dermatolog tarafından yapılmalıdır.


Dermokozmetik Uygulamalar

  Prof. Dr. Sibel Alper

VKV Amerikan Hastanesi Dermatoloji Kliniği, Nişantaşı - İSTANBUL

  444 3 777   |     info@sibelalper.com.tr

Copyright © 2018 Prof. Dr. Sibel Alper. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez.
Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.
Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır.