PEELING

ESTETİK DERMATOLOJİ

Peeling, Kimyasal maddelerin deriye uygulanması ile derinin yüzeysel tabakalarının soyulmasıdır.

Peeling

Yüzeysel ve derin sivilcelerde, sivilce izlerinde, lekelerde, güneşe bağlı yaşlanma belirtilerinde, ince kırışıklıklarda, gözeneklerde uygulanır. Olumlu sonuç için birden fazla uygulama gerekir.

Alfa hidroksi asit, glikolik asit, laktik asit, bikarboksilik asit, malik asit, sitrik asit, betahidroksi asit (salisilik asit), triklorasetik asit, alfa keto asitler (pruvik asit), retinoik asit ve rezorsinol peeling işleminde kullanılabilir. Bunun dışında Jessner Solusyonu adı verilen salisilik asit, laktik asit, etanol ve resorsinolden oluşan karışımlar da kullanılabilmektedir. Fenol ise derin peeling amacıyla kullanılan bir maddedir.

Uygulama öncesinde yüz temizlenir. Peeling uygulanır ve belirli süre beklendikten sonra nörtalizan solusyon ile silinir.

İşlem bitiminde soğuk kompresler, hafif nemlendiriciler ve güneş koruyucu uygulanır. Şiddetle kurulama ve sürtme hareketleri önerilmez. Peeling sonrasında çok hafif şişlik, kızarıklık ve pullanma olabilir, bu durum 1-3 gün sürebilir. Bu süre içinde güneşten korunma özellikle önem taşır.

ESTETİK DERMATOLOJİ


İLETİŞİM BİLGİLERİ

info {@} sibelalper.com.tr

VKV Amerikan Hastanesi, Dermatoloji Kliniği, Güzelbahçe Sok. No.: 20, 34365, Nişantaşı, İstanbul, Türkiye

VKV Amerikan Hastanesi, Dermatoloji Kliniği,
Güzelbahçe Sok. No.: 20, 34365, Nişantaşı, İstanbul, Türkiye

Please publish modules in offcanvas position.