SAĞLIKLI YAŞAM & SAĞLIKLI DERİ

DERMATOLOJİ

Çevre koşullarının sağlığı tehdit ettiği, yaşam şartlarının bizi zorladığı, stres gibi bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen faktörlerin yoğun olduğu bir dönemde yaşamaktayız. Dolayısıyla gerek deri sağlığını gerekse tüm vücut sağlığını korumak için özen göstermek zorundayız.

Sağlıklı Yaşam & Sağlıklı Deri

Sağlıklı bir deriye sahip olmanın ilk koşulu genel vücut sağlığımızın iyi olmasıdır. Bunun için de alınacak tedbirler konusunda bilgili olmalı ve uygulamaya geçirebilmeliyiz.

  • Taze ve katkısız meyve ve sebze tüketimi, hayvansal yağlardan uzak durma, 3 beyazdan kaçınma (tuz, şeker ve beyaz un), bol su içme bizim için kural olmalıdır.
  • Güneşten korunmak, zarar görmeden güneşten yararlanmak derinin yaşlanma sürecini geciktirdiğinden, güneşten korunmanın önemi bilinmeli ve uygun önlemler alınmalıdır.
  • Sigara içmemek, sigarının neden olduğu kırışıklıkları arttırma, deri rengini bozma, derinin kan dolaşımını azaltma ve kollajen hasarından bizi koruyacaktır.
  • Düzenli spor yapılmalıdır.
  • İyi uyku düzeni sağlanmalıdır.
  • Stresle başa çıkmayı öğrenmek de en az diğer faktörler kadar önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra hem erkek hem kadınlarda günlük deri temizliği ve bakımı ihmal edilmemelidir. Güçlü sabunlar kullanılmamalı, deri düzenli olarak nemlendirilmelidir.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

info {@} sibelalper.com.tr

VKV Amerikan Hastanesi, Dermatoloji Kliniği, Güzelbahçe Sok. No.: 20, 34365, Nişantaşı, İstanbul, Türkiye

VKV Amerikan Hastanesi, Dermatoloji Kliniği,
Güzelbahçe Sok. No.: 20, 34365, Nişantaşı, İstanbul, Türkiye

Please publish modules in offcanvas position.